مالزی (آسیا)

درباره کشور

کشور مالزی

مالزی یکی از توسعه یافته‌ترین کشورهای آسیای جنوب شرقی از نظر اقتصادی است که در عین حال از تنوع فرهنگی زیادی برخوردار است.این کشور از دو خشکی مجزا از هم تشکیل شده است که به نام‌های شبه‌جزیره مالی و بورنئو خوانده می‌شوند.پایتخت آن کوالالامپور است اما وزارتخانه‌ها و مراکز اداری آن در شهر تازه تاسیس پوتراجایا مستقر هستند و برج‌های دوقلوی پتروناس که متعلق به شرکت نفتی پتروناس مالزی می‌باشند در حال حاضر بلندترین برجهای دوقلوی جهان می‌باشند که یکی از مکانهای توریستی شهر کوالالامپور را بوجود آورده‌اند.

مالزی کشوری است متلاطم و پر جنب و جوش از نژادها و مذاهب که در آن مالایی،هندی ،چینی و بسیاری دیگر از گروه های قومی با هم در صلح و آرامش زندگی می کنند چندفرهنگی بودن مالزی را بهشت الطعام و مناسب برای صدها جشنواره رنگارنگ کرده است جای تعجب نیست که ما عاشق جشن و دگرجوشی هستیم مالزیایی ها افراد بسیار آرام ،گرم و دوستانه هستند.

هتل های مالزی با پراکندگی جغرافیایی در سراسر مجمع الجزایر مالزی همه ساله پذیرای خیل عظیم گردشگران و مسافرین تور مالزی می باشند.

مردم مالزی در طول سال تعدادی روزهای تعطیلی و جشن دارند. برخی از این تعطیلات جزو تعطیلات عمومی فدرال معرفی شده‌اند و بعضی دیگر توسط خود ایالات به عنوان تعطیلات عمومی معرفی می‌شوند. برخی جشنها نیز که جزو تعطیلات عمومی محسوب نیستند از سوی گروه‌های خاص نژادی یا مذهبی تعطیل محسوب می‌شوند بیشتر گردشگران جشن های مالزی را می پسندند و بیشتر مواقع تعطیلی و جشن ها به مالزی سفر میکنند.

پایتخت :کوالالامپور

زبان : مالایی و انگلیسی

واحد پول : رینگت

دین : اسلام،بودایی،هندو،مسیحی

جمعیت :28 میلیون

موقعیت آب و هوایی : مرطوب و خیلی استوایی و گرم

نوع حکومت :پادشاهی کل و پادشاهی منطقه ای

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

ویزای توریستی مالزی:

این ویزا مختص کسانی می باشد که قصد سفر توریستی و تفریحی به کشور مالزی را دارند. طبق قوانین و توافق های دولت ایران و دولت مالزی، کلیه ایرانیان که قصد سفر توریستی به کشور مالزی را دارند، میتوانند یک بلیط دو طرفه از ایران به مالزی و از مالزی به ایران تهیه کنند و به مالزی سفر کنند بدون گرفتن ویزا.

بعد از ورود به فرودگاه مالزی ، در قسمت ایمیگرشن و چک کردن پاسپورت در فرودگاه مالزی، مهری در پاسپورت شما ثبت می شود که این مهر در واقع مجوز اقامت شما به صورت توریستی در کشور مالزی می باشد.

حداکثر مدت زمان ویزای توریستی یعنی همان مهری که در پاسپورت و در فرودگاه مالزی ثبت می شود، 14 روز می باشد. لذا بلیط برگشت خود را حداکثر برای 14 روز بعد تهیه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *