دیدنی های کشور اندونزی (آسیا)

درباره کشور

دانستنی های کشور اندونزی:

اندونزی یا جمهوری اندونزی در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و در بین دو اقیانوس آرام و هند قرار دارد، این کشور که بزرگترین کشور مسلمان جهان را تشکیل داده است داای جمعیتی بالغ بر 240 میلیون نفر را تشکیل می دهد و در حدوده 88 درصد جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل داده اند، با ما همراه باشید تا شما را با دانستنی های جالب در مورد اندونزی بیشتر آشنا سازیم.

جزایر تشکیل دهنده اندونزی:

اندونزی از مجمع الجزایر بالغ بر 17 هزار جزیره را به خود اختصاص داده است که در حدوده 1 میلیون کیلومتر مربع وسعت دارد، همان طور که گفته شد این کشور چهارمین کشور بزرگ دنیا می باشد و پایتخت این کشور جاکارتا می باشد، پرجمعیت ترین جزیره دنیا یعنی جاوا با جمعیتی در حدوده 140 میلیون نفر در این کشور قرار گرفته است.

مارکوپولو در سال 1292 اولین اروپایی بود که به این جزایر پا گذاشت، مجمع الجزایرز اندونزی که در حلقه آتشفشانی اقیانوس آرام با حدوده 400 آتشفشان فعال در آن یکی از بهترین خاک های حاصلخیز در جهان را دارا می باشد، این کشور بعد از برزیل در مقام دوم بیشترین تراکم موجودات و گیاهان جهان را به خود اختصاص داده است.

زبان رسمی کشور اندونزی:

زبان رسمی کشور اندونزی باهاسا می باشد و در این کشور در حدوده 700 زبان دیگر نیز به ثبت رسیده است، در خلال جنگ جهانی دوم در سال های 1942 تا 1945 این کشور توسط ژاپنی ها مورد هجوم قرار گرفت.

این کشور را می توان به عنوان سومین کشور تولید کننده گازهای گلخانه ای در جهان دانست به دلیل سیستم بد حمل و نقل و اقتصاد ضعیف موجود در این کشور، سه تا از بزرگترین جزایر بزرگ جهان در کشور اندونزی قرار گرفته اند که نام آنها بورنئو، پاپوا گینه نو و سوماترا می باشد.

با توجه به اینکه اندونزی در گروه سران گروه G20 قرار  گرفته است ولی نیمی از جمعیت این کشور در آمدی در حدوده 2 دلار در روز را دارند.

شما تنها در اندونزی است که می توانید کرگدن جاوان را مشاهده نمایید در  سال 2011 فدراسیون بین المللی کرگدن ها اعلام کرد تنها 50  عدد از این موجود در حال انقراض در این جزیره ساکن هستند و از آن حفاظت می شود.

اژدهای کومودو در اندونزی:

اگر به دیدن اژدهای کومودو علاقه دارید می توانید این حیوان بزرگ و ترسناک را در این کشور در جزیره کومودو مشاهده نمایید.

اندونزی را می توان زادگاه و زیستگاه بدبوترین گل دنیا یعنی رافلزیا آرنولدی دانست این گل به دلیل بوی بدی که دارد تنها در این کشور رشد می کند و همچنین می توانید در این کشور بلند ترین گل دنیا به نام آمورفوفالوس تیتانیوم را مشاهده نمود.

تولید کننده روغن نخل:

کشور اندونزی را می توان به عنوان بزرگترین تولید کننده روغن نخل در جهان دانست و در نیمی از مغازه ها و داروخانه های این کشور این روغن موجود است، از این روغن در تولید کره بادوم زمینی تا لوازم آرایشی استفاده می شود.

در سوماترا شما شاهده بزرگترین جزیره آتشفشانی دنیا خواهید بود، در این منطقه که به عقیده باستان شناسان بزرگترین فوران در حدوده 69 تا 77 هزار سال قبل انجام گرفته است به وقوع پیوسته،

کشور اندونزی را می توان به عنوان یکی از صادر کننده های بزرگ قورباغه در جهان دانست، این کشور در دهه گذشته تنها به اروپا در حدوده 4600 تن قورباغه صادر کرده و مقصد آنها کشورهای فرانسه، هلند و بلژیک بوده است.

مرده جاوایی:

در اندونزی فسیل های مربوط به قدیمی ترین انسان دنیا کشف شد که در حدوده 1.7 میلیون سال قبل زندگی می کرده است، این فسیل به مرد جاوایی معروف شد.

پس از انفجار آتشفشان اندونزیایی با نام کاراکوتا  که ثبت شده است خاکستر آن به آسمان پراکنده شد و تا روزها نور خورشید به زمین نرسید که باعث شد سطح زمین در حدوده 12 درجه افته دما را تجربه نماید.

به پایان سفر بی انتهای خود به این جزایر زیبا رسیدیم. با ما همراه باشید تا شما را با دانستنی های دنیا آشنا سازیم.

آژانس بهاران ارائه کننده خدمات فروش آنلاین بلیط سیستمی و چارتری، اجرای تورهای داخلی و خارجی و خدمات ویزا یاری رسان شما مسافرین و سفر دوستان می باشد. تلفن تماس و کسب اطلاعات: 54579-021

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *