کوالالامپور

درباره شهر

شهر کوالالامپور

شهر توریستی کوالالامپور پایتخت کشور مالزی، در ایالت سلانگور در امتداد ساحل غربی شبه جزیره مالزی واقع شده است.

کوالالامپور در دامنه های کوهستانی قرار دارد و اطراف آن را به جز قسمت شرقی کوه فرا گرفته است. از طرفی این شهر در محل تلاقی رودخانه های کلانگ و گمباک مستقر شده است.

این شهر امروزه با جمعیتی حدود 1/5 میلیون نفر مهمترین و سرزنده ترین شهر در کشور مالزی به حساب می آید .

کوالالامپور مرکز فرهنگی، تجاری و حمل و نقل مالزی محسوب می شود.

کوالالامپور به عنوان یک جامعه چند فرهنگی شناخته می شود؛ مالزیایی ها، چینی ها و هندوها نژاد های اصلی ساکنان این کشور ملیتی را تشکیل می دهند. این تنوع قومی و نژادی به وضوح در آداب مختلف فرهنگی، اعتفادات مذهبی، زبان و غذا و معماری شهر نیز مشهود است.

کوالالامپور بهترین مثال از شهری است که با مدیریت صحیح در حفظ ارزشمندترین میراث فرهنکی خویش، آن را جهت ارائه ای کاملا منحصر به فرد و خاطره انگیز به بازدید کنندگان و توریست ها با تسهیلات مدرن روز تلفیق کرده است.

شرایط آب و هوایی استوایی در کوالالامپور، با دمایی بین 28 تا 33 درجه سانتیگراد، آب و هوایی گرم و دلنشین را برای ساکنان این شهر به وجود می آورد. با توجه به استوایی بودن شرایط آب و هوایی، منطقی است که در هر زمان از سال انتظار بارش باران را داشته باشید.

سفر به این کشور مسلمان برای ما ایرانیان به معنای واقعی کلمه هیجان انگیز می باشد به گونه ای که از آن می توان به سفر به 5 کشور نام برد. اما چرا 5 کشور؟ مالزی و در راس آن کوالالامپور، دارای ترکیب جمعیتی متشکل از مالایی ها، چینی ها و هندی هاست و با توجه به بناهای عظیم و جاذبه های فراوان، سفر به مالزی در راس، بازدید از منطقه و شهر چینی ها به عنوان  مقصدی دیگر، بازدید از منظقه هندوها و مقصد هیجان انگیز بعدی و در نهایت بازدید از دهکده ی فرانسوی و ژاپنی، از سفر به مالزی ، سفری هیجان انگیز به 5 کشور می سازد.

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

[awesome-weather size="tall" units="C" forecast_days="5" background_by_weather="1" custom_bg_color="#e5e5e5" location="1735161"]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *