شهر قونیه در ترکیه

درباره شهر

مقبره مولانا در قونیه
مقبره مولانا در قونیه

قونیه و مقبره مولانا

قونیه یکی از شهر های حاشیه جنوب غربی، و 7 امین شهر پرجمعیت ترکیه می باشد. این شهر یک شهر توسعه یافته اقتصادی و صنعتی است و مرکز این شهر استان قونیه می باشد.

این شهر از آنکارا 225 کیلومتر فاصله دارد و از این شهر به عنوان پیاتخت اسلامی ترکیه یاد می شود.

این شهر در جنوب آنکارا می باشد و برای رفتن به سفر به شهر قونیه به راحتی می توانید با تهیه بلیط از شرکت بهاران سفر خودتونو آغاز نمایید. در ادامه شمارا با مناطق گردشگری این شهر بیشتر آشنا می کنیم:

آرامگا مولانا:

مولانا جلال ادین ابلخی شعار و فیلسوف معروف ایرانی که در  ششم ربیع الاول سال 604 هجری قمری (قرن هفتم) زندگی می کرد. از آثار این شعار نامی غزلیات شمس و مثنوی معنوی می باشد. مقبره این شعار در شهر قونیه قرار دارد و به رنگ سبز رنگ می باشد و گنبد این مغبره به صورت 16 وجه دارد. کاشی کاری این گنبد دقیقا مشابه کاشی کاری مسجد واقعه در اصفهان می باشد.

موزه مولانا:

این موزه که در محل سکونت کاخ سلجوقیان است در محل تدریس این شاعر بنا شده است.در این موزه اشیای مانند تسبیه، جانماز، دیوان حافظ و آثار دستونیس این شاعر وجود دارد.

شب اُروس:

شبی که مولانا وفات یافت به این نام گذاشته شده است و در این شب مراسم زیبایی برگذار می گردد. که تور آژانس هواپیمایی بهاران در تاریخ 19 آذر برگذار می شود و شما می توانید از این تور و خدمات استفاده نمایید و از این جشن لذت ببرید.

یکی از زیباترین مراسم این جشن رقص سماع دراویش است که در این شب بسیار دیدنی می باشد.

مقبره مولانا در قونیه
مقبره مولانا در قونیه

مسجد شمس تبریزی:

این مسجد در تاریخ 1510 بنا گردید و در سمت شمالی مسجد شراف الدین واقعه گردیده است، شمس تبریزی که استاد و پیر حضرت مولانا بوده است در این مکان زندگی می کرد.

مقبره مولانا در قونیه
مقبره مولانا در قونیه

شهر زیر زمینی مخفی:

در گذشته برای این که مردم از حجوم لشکرهای دیگر در امان بمانند از همین رو اقدام به ساخت شهر زیر زمینی در فاصله 30 کیلومتری شهر کاراپینار نمودند در این شهر زیر زمینی انبار غذا، سنگ آسیاب ، کلیسا و قبرستان وجود داشت.

شهر کاپادوکیا
شهر کاپادوکیا

کاپادوکیا:

شهری در فاصله 200 کیلومتری از قونیه که به مرکز زیبایی برای بالون سواری بدل شده است و دارای آثار تاریخی بسیاری می باشد. در این شهر به مانند شهر کنوان ایران خانه هایی در دل کوه وجود دارد که بر اثر فعالیت آتشفشان درست شده است زندگی می کنند.

از دیگر آثار تاریخی این شهر می توان به تپه علاءدین و مسجد علاءدین نیز نام برد که در دوره سلجوقیان بنا شده است نیز وجود دارد.

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *