کارهای ساده که در کشورهای دیگر ناپسند است

درباره جاذبه

کارهای که نباید گردشگران در کشورهای دیگر انجام دهند.

با سلام در این مطلب سعی شده با موارد ساده اما مهمی که نباید در هنگام سفر به کشورهای دیگر که باید آنها را انجام ندهید شما را آشنا سازیم، این موارد شاید در کشور ما زیاد مهم نباشد البته بعضی هاش ولی انجام دادن این موارد در کشور های دیگر باعث ناراحتی به شخص و یا حتی توهین تلقی می شود، پس با ما همراه باشید تا شما را با این نباید ها بیشتر آشنا سازیم:

1) دادن انعام در کشور ژاپن:

اگر روزی برای سفر به کشور ژاپن رفتید این رو همیشه به خاطر داشته باید این کشور در عین حال که یکی از قدرت های اقتصادی و یکی از قطب های گردشگری در آسیا محسوب می شود و وقتی شما به رستوران ها و یا هتل های این کشور می روید به شما بهترین سرویس ممکن را می دهند ولی شما نباید در قبال کاری که وظیفه خودشان می دانند به آنها انعامی پرداخت کنید و این کار برای مردم کشور ژاپن یک جور توهین محسوب می شود. البته نا گفته نماند این رفتار در کشور های دیگری مثل چین و کشور های آسیای جنوب شرقی نیز توهین به حساب می آید.

2) در روسیه به غریبه ها لبخند نزنید:

چنانچه روزی به این کشور سرد سیر، پهناور ولی در عین حال زیبا سفر کردید بیاد داشته باشید که لبخند زدن در این کشور به غریبه ها توهین تلقی می شود، در روسیه فقط کسانی که به یکدیگر علاقه زیادی دارند و هم را می شناسند به یکدیگر لبخند می زنند و اگر یک غریبه این رفتار را از خود  نشان دهد او را فردی ریا کار و مکار می پندارند.

3) در هندوستان از دست چپ استفاده نکنید:

زمانی که به کشور هندوستان سفر کردید مراقب رفتار خود باشید و هیچ گاه برای سلام کردن دادن انعام و پول اجناس و یا گرفتن اشیا از دیگران از دست چپ استفاده نکنید، زیرا هندی ها این دست را کثیف می دانند و برای اینکه از دست چپ برای نظافت شخصی استفاده می شود در آیین هندو استفاده از دست چپ برای کارهای روزمره ناشایست است.

4) در چین غذایتان را تا آخر نخورید:

هر زمان که به این کشور کهن با فرهنگی غنی سفر کردید اگر در جایی مهمان بودین و یا در رستورانی در حال خوردن غذای هر چند خوشمزه هستید هیچگاه غذایتان را تا آخر نخورید، زیرا اگر شما این کار را انجام دهید فردی که میزبان شماست با خود می پندارد شاید به اندازه کافی برای شما غذا محیا نکرده و اگر هر چقدر هم گرسنه بودین سعی کنید که غذایتان را کمی نگهدارید تا باعث رضایت میزبان شما از صرف غذا شود.

5) در کشور نروژ بوق نزنید:

مردم کشور نروژ از بوق فقط در مواقع خیلی ضروری و حساس استفاده می کنند و بوق زدن بی مورد و بی جا باعث ترس و وحشت افراد و مردم می شود و در کشور نروژ این کار نشان از بی فرهنگی  شما محسوب می شود.

6) در فرانسه سلام کردن را فراموش نکنید:

هر گاه به کشور فرانسه سفر کردید به یاد داشته باشید که در این کشور آیین سلام کردن بسیار مهم است، در این کشور این کلمه باید در دهان شما باشید اگر به کسی که می شناسید به او سلام نکنید اون فرد با خودش این برداشت را دارد که شما به طور غیر مستقیم به اون می فهمانید که اون فرد از شما در رتبه اجتماعی و شخصیتی پایین تری قرار دارد و این کار بسیار ناشایست است.

7) در کشور آلمان هنگام سخن گفتن دستانتان در جیب نباشد:

همیشه به یاد داشته باشید در هنگامی که به این کشور سفر کردید اگر در مورد چیزی داشتین از فردی اطلاعات می گرفتین و یا در رابطه روزمره با افراد عادی هیچ گاه در هنگام صحبت دستانتان در جیبتان نباشد و این کار را ناشایست می دانند، البته این رفتار در کشور کره جنوبی و ترکیه نیز ناپسند می باشد.

8)در ایرلند بر روی صندلی عقب تاکسی ننشینید:

هر گاه سفری به این کشور داشتین به یاد داشته باشید که در هنگام سوار شدن به تاکسی در صندلی عقب ننشینید، چون این که را عدم رعایت ماسوات گرایی می دانند و این کار را نباید انجام دهید، البته به یاد داشته باشید این کار در کشور استرالیا و دانمارک نیز ناشایست است و نباید انجام دهید.

9) در آمریکای جنوبی برای اشاره به ایالات متحده از کلمه آمریکا استفاده نکنید:

هر گاه به قاره آمریکای جنوبی سفری داشتین همیشه به خاطر داشته باشید برای اشاره به کشور ایالات متحده هرگز از کلمه آمریکا استفاده نکنید، چون این جوری فقط شما یک کشور را به این نام میشاناسید در حالی که این نام مخصوص قاره آمریکاست و آمریکای جنوبی نیز به مانند ایالات متحده در قاره آمریکا قرار دارد.

10) در هندوستان هدیه تان را به سرعت باز نکنید:

هر وقت به این کشور سفری داشتین و یا دوست هندی داشتین که به عنوانی به شما هدیه ای داد به خاطر داشته باشید که هدیه را به سرعت باز نکنید، زیرا با این کار آنها برداشت می کنند که شما آدم حریص و تماعی هستید و برای آن هدیه است که به آن جمع رفته اید و یا آن جمع را دور خود جمع کرده اید.

11) در کشور هلند در مورد شغل افراد سولی نپرسید:

در کشور هلند سوال در مورد شغل افراد را نشانه تبعیض شخصیتی می دانند و جالب است بدانید که انجام این کار در کشور فرانسه هم ناشایست است.

12) در کشور فرانسه در ملع عام بینی خود را خالی نکنید:

هرگاه سفری به این کشور داشتید به یاد داشته باشید که فین کردن (خالی کردن بینی) در ملع عام کار ناشایست و به دور از ادب و فرهنگ آن فرد محسوب می شود.

13) در ژاپن با دهن باز نخندین:

این کار در کشور ژاپن نشانه نادانی یک فرد می دانند و همیشه در این کشور وقتی یک موضوع طنز گفته می شود همیشه به صورت یک لبخند فقط در حالی که دندانها بخشی دیده شود شادی خود را نشان می دهند.

14) در کشور فرانسه به غذایتان نمک نزنید:

در کشورهای مانند فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و ژاپن که خود مهد چاشنی و بزرگترین سر آشپزهای دنیا از این کشور ها زاده شده اند زدن ادویه و نمک به غذا را کاری ناشایست و یک توهین به فرد میزبان یا آشپز می دانند می دانند.

15) در کشور چین هدیه را فوراً قبول نکنید:

در کشور هایی مانند چین و ژاپن قبول کردن هدیه کای ناشایست و توهین به طرف مقابل است و اگر در این کشورها به شما هدیه ای داده شد طرف مقابل انتظار دارد که شما چندین و چند بار از گرفتن این هدیه امتناع کنید و در گرفتن هدیه کمی درنگ کنید این کار باعث خوشحالی بیشتر شخص هدیه دهنده می باشد.

16) در کشور آلمان تأخیر نداشته باشید:

در کشوری مانند آلمان که زندگی بر طبق برنامه ریزی ریز و دقیقی دارند تأخیر برای رسیدن به یک جلسه و یا یک مهمانی رو از طرف شما کاری نادرست می دانند چون از دید آنها زمان چیز با ارزشی است و نباید الکی این را از بین برد.

17) در چین کسی را بغل نکنید:

در کشورهایی مانند چین، تایلند و مالزی در آغوش کشیدن افراد را کاری نادرست و ناشایست می دانند.

18) در کشور هاییتی سوت نزنید:

19) در خاورمیانه انگشت شصد خود را به کسی نشان ندهید:

این کار بر خلاف انتظار که در کشورهای اروپایی و آمریکا به نشانه تأیید، لایک و مهر قبولی بر چیزی است در کشورهای خاورمیانه کاری ناشایست تلقی می شود، این کار تا این اندازه ناپسند است که در کشور آمریکایی نشان دادن انگشت وسط همان اندازه ناپسند است.

خوب به پایان این مطلب رسیدیم امیدواریم که مطلب مورد قبول و رضایت شما باشد، در حالی که این کارهای ساده بیشترشان در کشور ما رعایت نمی شود و امری عادی بدل شده در کشورهای دیگر ناپسند است.

آژانس هواپیمایی بهاران با بیش از 27 سال سابقه خدمات هوایی، تور، بلیط و هتل یاری رسان شما عزیزان می باشد.

علاقمندان به سفر کافیست با یک کلیک بلیط پروازهای داخلی خود را با کمترین نرخ موجود در بازار تهیه نمایید، و اگر قصد خرید تور و یا گرفتن ویزا دارید می توانید با تلفن با شماره 54579 به راحتی تور خود را به هر نقطه ای که می خواهید رزرو نمایید و یا هتل دلخواه خود را رزرو کنید.

منتظر حضور شما در مجموعه بهاران هستیم. روز و روزگارتان شاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *