مکان های گردشگری عجیب و مرموز در جهان

درباره جاذبه

چند مکان باستانی که گردشگران را واقعا متعجب کرده است:

خوب می خواهیم شما را با یک مطلب دیگر و جالب در مورد نقاط گردشگری عجیب و مرموز در جهان آشنا سازیم، بی شک جاهای بسیاری در جهان وجود دارند که از دید گردشگران هنوز دارای رمز و رازهای سر به مهری است، با ما همراه باشید تا شما را با چندتا از این نقاط زیبا در عین حال مرموز و عجیب بیشتر آشنا سازیم.

معابد saksaywaman در کشور پرو:

در کشور پرو معابد سنگی و باور نکردنی بسیاری وجود دارد که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می کنند مانند ماچو پیچو، یکی دیگر از این معابد که برای گردشگران بسیار جالب و در عین حال عجیب است این معبد saksaywaman می باشد، این معبد که با سنگ های بزرگی که بسیار دقیق و با ابزارهای ابتدایی برش خورده اند بدون هیچ ملاتی بر روی یکدیگر قرار گرفته اند و چندین قرن است که پابرجاست، نکته جالب اینجاست که این سنگ ها جوری بر هم منطبق شده اند که نمی شود حتی یک برگه کاغذ را از بین دو سنگ وارد شکاف موجود در آن ها نمود. از همه جالب تر اینکه سطح تمام سنگ ها صاف و سیقلی است و جالبتر اینکه لبه های آنها گرد شده است اون هم با اون ابزار های ابتدایی در اون دوران واقعا شگفت انگیز نیست؟؟؟

معابد saksaywaman
معابد saksaywaman

دروازه خورشید در بولیوی:

این سازه که در شهر تیواناکو در کشور بولیوی واقع شده است چندین سال است که ذهن باستان شناسان را به خود مشغول کرده برخی بر این باور هستند که دروازه امپراتوری عظیمی در هزاره اول قبل از میلاد بوده است ولی اگر به راستی این چنین باشد حمل و ساخت این دروازه و حتی ساخت نقوش بر روی این دروازه به این دقت و زیبایی کار بسیار سختی است حتی با تکنولوژی که الان در اختیار داریم، تا امروز هیچ باستان شناسی نتوانسته معنای این نقشون را بفهمد  این یک راز سر به مهر بدل شده است.

دروازه خورشید در بولیوی
دروازه خورشید در بولیوی

غار های لونگیو در چین:

این غارهای ماسه سنگی که دست کند هستند، یعنی به دست انسان کنده شده اند و به سرانجام رسوندن این کار بسیار سخت است و به هزاران آدم نیاز دارد. متأسفانه در هیچ جایی در مورد حفر این غارها سخنی به میان نیامده است یا افراد و تجهیزاتی که برای حفر این غار استفاده شده هیچ سندی وجود ندارد. و همین باعث شده این غار ها یکی از کشف های سر به مهر تاریخ باستان شناسی تا به امروز باقی مانده باشد.

غار های لونگیو در چین
غار های لونگیو در چین

حرم سنگی ناقص در مصر:

این حرم سنگی که در دل کوه در کشور مصر در شهر قاهره وجود دارد از دل کوه به صورت یک دست از 3 طرف در حال ساخته شدن بود، این ستون که از جنس سنگ گرانیت سرخ رنگ بود. که وقتی به انتهای کار می رسند متوجه می شوند که داخل آن شکافی است که این سنگ را بدرد نخور می کند برای همین این کار را نیمه تمام رها می کنند، گردشگرانی که به این مکان رفته اند می گویند ابعاد این سازه واقعا غیر قابل تصور است و جالب اینجاست که در آن دوران بدون هیچ تکنولوژی این سازه در حال ساخته شدن در دل کوه بود.

ستون سنگی مصر
ستون سنگی مصر

 شهر زیر آبی Yonaguni در کشور ژاپن:

این شهر که به طور اتفاقی توسط یک معلم قواصی کشف شد به طور کامل در زیر آب قرار دارد و هیچ یک از دانشمندان در مورد وجود و ساخته شدن این شهر ایده و نظری نداردن، البته دانشمندان عمر این سازه و سنگ های موجود در آن را به 10.000 سال قبل تخمین زده اند که حتی از سازه های حرم بزرگ جیزه یا معابد موجود در کشور پرو قدیمی تر می کند. جالب اینجاست که این شهر با تکنولوژی آن زمان به قدری ماهرانه ساخته شده که همگان را به حیرت وا داشته.

ستون سنگی مصر
ستون سنگی مصر

موهن جو دارو ( تپه مردگان ) در پاکستان:

این شهر که علت نابودی آن برای همگان ناشمخص است در سال 1922 توسط یک باستان شناس هندی کشف شد، هر کسی که به این مکان رفته و گردشگرانی که از آن دیدن کرده اند اولین سوال که در ذهنشان نقش می بندد این است که این شهر با این بزرگی و این فناوری ساخت در آن دوره چطور ناگهان و به یک باره سرنگون شد؟ جالب است بدانید که تپه مردگان پایتخت یک تمدن پیچیده در 2500 سال قبل از میلاد در حوزه رود سن واقع است.

موهن جو دارو ( تپه مردگان ) در پاکستان
موهن جو دارو ( تپه مردگان ) در پاکستان

سایت L’Anse aux Meadows در کانادا:

این سکونت گاه که که الان یک سایت باستان شناسی می باشد نشان می دهد که دریانوردان واکینگ (دریا نوردان اسکاندیناوی) حداقل 1000 سال قبل به قاره آمریکا قبل از آنکه کریستوف کلمب پاشو به این قاره بزاره این جارو کشف کرده بودند و این نشان از دریا نوردی حرفه ای و ساخت کشتی های مقاوم و بزرگ را توسط وایکینگ ها (دریا نوردان اسکاندیناوی) به ما می دهد.

سایت L’Anse aux Meadows در کانادا
سایت L’Anse aux Meadows در کانادا

تونل های باقی مانده از عصر هجر:

این تونل های زیاد و طویل که سراسر قاره اروپا و بخش هایی از قاره آسیا و ترکیه امروزی را پوشش می دهد، این تونل ها از اسکاتلند تا ترکیه امتداد دارد و مانند شهری زیر زمینی که در زیر زمین حفر شده می باشد، باستان شناسان هدف از حفر این تونل ها رو هنوز کشف نکرده اند و زمان ساخت این تونل ها به دورانی باز می گردد که انسان های نخستین در غارها زندگی می کردند و تازه به هوش و تمدن در حال پشروی بودند، این نشان از آن دارد که انسان هایی که در گذشته وجود داشتن بر خلاف باور باستان شناسان آن چنان هم بدوی و بدون استعداد نبودند.

تونل های باقی مانده از عصر هجر:
تونل های باقی مانده از عصر هجر:

گلوله های سنگی کاستاریکا:

این سنگ های کروی و بسیار زیبا برای اولین بار در دهه 1930 کشف شد و جالب این سنگ ها شکل آنها و زادگاه و خواتسگاه این نوع سنگ ها می باشد، قطر این سنگها مختلف است و از چند سانتی متر تا حدوداً 2 متر می رسد و همین نکته این را جالب کرده که با چه تکنولوژی این سنگها را اینقدر زیبا و دایره وار ساخته اند و به این نقطه حمل کرده اند و دلیل از ساخت این نوع سنگ ها چه بوده است، هنوز این رازی هست که تمام گردشگرانی که برای بازدید به این نقاط می روند را به خودش مشغول کرده است.

گوی های عجیب
گوی های عجیب

خوب به پایان یکی دیگر از داستان ها و مناطق گردشگری در جهان رسیدیم، امیدواریم این مطلب مورد رضایت شما عزیزان و سفر دوستان قرار گرفته باشه،

برای خرید راحت بلیط هواپیما کافیست به سایت ما سری بزنید، و یا با تلفن 54579 تماس گرفته و در کسری از زمان بلیط، تور و یا ویزای خود را تهیه نمایید و از تخفیفات و مزایای ما برخوردار شوید.

آژانس هواپیمایی بهاران با بیش از 27 سال سابقه در امر گردشگری و تور و بلیط یاری رسان شما عزیزان می باشد، منتظر دیدار شما در مجموعه خود هستیم

 

 

 

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *