مکان های ممنوعه برای گردشگران

درباره جاذبه

با سلام و خسته نباشید خدمت همراهان همیشه آژانس بهاران، در این مقاله سعی شده شما را با مکان های ممنوعه جهان که هیچ گردشگری حق رفتن به این نقاط را ندارد آشنا سازیم.

شاید با خود بگویید دیگر جایی نمانده که ما سری به آنجا نزده باشیم و همچیز برای این انسان دو پا مجاز است که هر جایی می خواهد برود و در طول توری که مثلا به یک کشوری دارید می توانید به تمام نقاط گردشگری این کشوری سری بزنید، باید به شما بگویم هنوز مکان های سری . صد البته ممنوعه ای در سراسر دنیا وجود دارند که ما نباید به آنجا برویم. با ما همراه باشید تا شما را با این نقاط بیشتر آشنا سازیم.

آژانس هواپیمایی بهاران با بیش از 27 سال سابقه در زمینه تور ، فروش آنلاین بلیط ، و خدمات ویزا و CIP در خدمت شما عزیزان می باشد.

در اولین سفر به مناطق ممنوعه جهان به کره شمالی سری می زنیم، این کشور که از لحاظ سیاسی و اجتماعی یکی از محدودترین جوامع و حکومت های دنیا را دارا می باشد نقاط دیدنی و صد البته ممنوعه بیشماری دارد که هیچ گردشگری حق رفتن به آنجا را ندارد، یکی از این نقاط اتاق 39 در کره شمالی می باشد.

این اتاق که مکان یک سازمان سری است و با خاندان کره شمالی در رابطه می باشد، به گفته برخی این سازمان خاندان کیم را از نظر مالی تأمین می نماید ولی هنوز هیچ قطعیتی در این مورد وجود ندارد.

خوب در سفر دوم خود به مکان های ممنوعه گردشگری سری به شرکت بانهوف (Banhof)، این شرکت که یک شرکت تأمین کننده خدمات اینترنتی در کشور سوئد می باشد یکی درگیر از مناطق ممنوعه برای سفر برای گردشگران می باشد.

این شرکت که میزبان سایت افشاگر ویکیلیکس را بر عهده دارد، دیتا سنتر این شرکت در یک معدن سنگی در دل کوه ساخته شده است و برای آن موارد بسیار حساسی برای حفاظت از سرورها و این مکان برای ورودی تعبیه شده است.

شرکت بانهوف
شرکت بانهوف

در سفر بعدی خود به کوه آهنی می رسیم ( Iron Mountain): این شرکت که دیتا سنتر یا پایگاه ملی کشور آمریکا را در اختیار دارد یکی دیگر از مناطق ممنوعه برای گردشگران و توریست ها می باشد این شرکت که در ایالت پنسیلوانیا و در یک معدن قدیمی بنا شده است. برای محافظت از سرورهای این پایگاه که دمای بسیار بالایی از خود تولید می کنند در زیر این معدن یک دریاچه مصنوعی ساخته شده و کلی موتور های خنک کننده و روطبت سنج در این مکان نصب شده، باید گفت که این مکان اگر سقوط کند و به دست کسی بیوفتد کشور ایالات متحده را در عرض یک دقیقه می تواند به دوران عصر حجر بازگرداند.

کوه آهنی می رسیم ( Iron Mountain
کوه آهنی می رسیم ( Iron Mountain

شهر متروکه سنترالیا: این شهر که در کشور کلمبیا در ایالت پنسیلوانیا واقع شده است، جمعیت این شهر از 1000 نفر در سال 1981 به حدوده 10 نفر در سال 2010 رسید.

بخارهای ناشی از سوختن زغال سنگ در معادن زیر این شهر که از سال 1962 شروع به سوختن کرده است و فرونشست این شهر باعث شده که این مکان برای زندگی و گردشگری دیگر مناسب نباشد، دانشمندان تخمین زده اند در زیر این شهر به قدری زغال سنگ موجود است که تا حدوده 2500 سال دیگر حتی اگر بسوزد تمام نخواهد شد و یکی از بزرگترین منابع زغال سنگ جهان در زیر این شهر واقع شده است.

شهر متروکه سنترالیا
شهر متروکه سنترالیا

در سفر بعد خود بی شک به جایی میرویم که تا به امروز اسم آن را بسیار شنیده اید و شاید ربطی به گردشگری نداشته باشد ولی به دلیل ممنوعه بودن جای داشت در این مطلب گنجانده شود، این مکان جایی نیست جز منطقه 51 در صحرای نوادا در ایالات متحده آمریکا، برخی از مردم این مکان را جایی می دانند که کشور ایالات متحده در آن با فرازمینی ها در حال گفته گوست و در این مکان لوازم و صفینه هایی از این موجودات وجود دارد، ولی تنها دلیل ساخت این مکان را ریاست جمهوری های آمریکا می دانند و علت ساخت این مکان در کتابی سری که بعد از هر ریاست جمهور به نفر بعد از خود می رسد نوشته شده است. شاید یکی از سری ترین و در عین حال جالب ترین مکان های دنیا همین مکان باشد که در دل صحرای نوادا یکی از بزرگترین صحراهای دنیا واقع شده است.

در سفر بعدی خود به جزیره سورتسی می رویم، این جزیره آتشفشانی که در سواحل جنوبی ایسلند واقع شده است. و یک زمان به عنوان جوان ترین جزیره جهان شناخته می شد.

این جزیره در حال حاضر برای هیچ کسی قابل دسترسی نیست و هیچ گردشگری حق رفتن به این مکان ررا ندارد، البته گروهی خاص از دانشمندان می توانند فقط برای امر تحقیق به این جزیره سفری کوتاه داشته باشند. این مکان را می توان به عنوان بکرترین نقطه روی این کره خاکی دانست و تحقیقات بعمل آمده فقط برای ثبت این تغییرات است که یک مکان بدون دخالت انسان چگونه میتواند خودش را تغییر دهد.

جزیره سورتسی
جزیره سورتسی

در ادامه سفر خود به مکان های ممنوعه به یک جای بسیار جالب سری می زنیم و آنجا جایی نیست جز انبار سری کوکاکولا، بی شک تا کنون شما نام این برند را به گوش خود شنیده اید و از محصولات آن نیز استفاده کرده اید. یکی دیگر از مکان هایی که برای بازدید گردشگران ممنوع می باشد این انبار است که تاریخچه و راز ساخت این نوشابه را که در حدوده 125 سال قدمت دارد در خود جای داده است به همراه محصولات جدید و ترکیبات سری که نباید جایی فشا شود. این مکان در آتلانتا در ایالت جورجیا قرار گرفته است.

انبار سری کوکاکولا
انبار سری کوکاکولا

خوب امیدوارم تا اینجا از سفر به مکان های ممنوعه جهان برای گردشگران خسته نشده باشید.

حدوداً به وسط های سفر خود رسیده ایم، در سفر بعدی به مکان های ممنوعه برای سفر به آرشیو سری و محرمانه واتیکان می رویم، برگه های مهم، اسرار پاپ های گذشته و حال و حساب های بانکی پاپ واتیکان در این نقطه نگهداری می شود. البته ناگفته نماند که در زیر شهر واتیکان به تازگی یک کتابخانه که مهر و موم شده بود کشف شده که فقط عکسهایی از آن منتشر شده و می گویند در حدوده 85 کیلومتر قفسه کتاب در این کتابخانه قدیمی موجود است که قدمت آن به هزاره اول میلاد باز می گردد و هیچ کسی جز چند نفر از محققان که از طرف واتیکان مورد اعتماد هستند به این کتابخانه راه پیدا کرده اند و واتیکان اجازه بازدید و انتشار این لوح ها و کتاب ها را برای دیگران ممنوع کرده است.

کتابخانه مخفی واتیکان
کتابخانه مخفی واتیکان

مترو دوم در روسیه: این مترو که به موازات مترو اصلی در شهر مسکو روسیه ساخته شده است تمامی مراکز مهم نظامی و اقتصادی و مکان های مهم دولتی را برای دسترسی اشخاص خاص مهیا می نماید، از جمله این مکان ها کاخ کرملین خانه زلتاوسکی و … است. این مترو که با نام کد D6 شناخته می شود،

جزیره سنتینل شمالی: این مکان زیبا که یکی از جزایر آندامان و متعلق به کشور هندوستان است، این جزیره بخاطر طبیعت زیبا که دارد شناخته میشود اما دلیل ممنوعیت سفر برای گردشگران به این مکان این زیبایی نیست، بلکه وجود یک قبیله بومی است که بامحیط بیرون هیچ ارتباطی ندارند و هر کسی که به حریم این جزیره نزدیک بشود با او برخورد خشونت آمیزی انجام می دهند و بعد ممکن است دیگر پایش را از این جزیره بیرون نگذارد چون خورده می شود 

شهر رها شده چرنویل: بدون شک همگان حادثه ای که برای این شهر در کشور روسیه افتاد را شنیده ایم، یک آزمایشگاه اتمی در این مکان منهدم شد و باعث انتشار مواد رادیواکتیوی خطرناکی شد، این شهر از آن زمان مهر و موم شده و کسی حق ورود به این شهر را ندارد، البته گفته می شود جدیدن تورهای چرنویل گردی برای علاقمندان با استفاده از لباس و تجهیزات پیشرفته البته برای زمان کوتاه باز شده است ولی هنوز این شهر یکی از مکان های ممنوعه در لیست گردشگری به شمار می آید.

به آخرین مکان ممنوعه برای سفر خود می رسیم،مقبره بزرگ آیز ژاپن: این مکان که در شهر اوجی تاچی قرار گرفته از 2 مقبره اصلی و 125 مقبره فرعی تشکیل شده است، که به یکی از الاهه های ژاپنی پیشکش شده است، محل این بنا متعلق به قرن سوم است اما خود مغبره هر 20 سال یکبار مرمت و بازسازی می شوند، ورود به این مکان فقط برای کشیش اعظم و دستیار او مجاز است تا قداصت این مکان از بین نرود.

مقبره بزرگ آیز ژاپن
مقبره بزرگ آیز ژاپن

خوب به پایان این مطلب رسیدیم امیدواریم که مطلب مورد قبول و رضایت شما باشد، در حالی که این کارهای ساده بیشترشان در کشور ما رعایت نمی شود و امری عادی بدل شده در کشورهای دیگر ناپسند است.

آژانس هواپیمایی بهاران با بیش از 27 سال سابقه خدمات هوایی، تور، بلیط و هتل یاری رسان شما عزیزان می باشد.

علاقمندان به سفر کافیست با یک کلیک بلیط پروازهای داخلی خود را با کمترین نرخ موجود در بازار تهیه نمایید، و اگر قصد خرید تور و یا گرفتن ویزا دارید می توانید با تلفن با شماره 54579 به راحتی تور خود را به هر نقطه ای که می خواهید رزرو نمایید و یا هتل دلخواه خود را رزرو کنید.

منتظر حضور شما در مجموعه بهاران هستیم. روز و روزگارتان شاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *