مکان هایی در دنیا که ذهن و عقل رو به چالش می کشد

درباره جاذبه

 

مکان هایی در دنیا که ذهن و عقل رو به چالش می کشد:

در این مطلب سعی شده شما را با شگفتی های خلقت آشنا سازیم چیزهایی که به باور دانشمندان و فیزیکدانان نباید به این صورت در این مکان ها قرار می گرفتند، پس با ما همراه باشید تا شما را با این مکان ها و اشیاء عجیب آشنا سازیم.

سنگ طلایی پاگودا:

وقتی مریدان بودا برای آرامش قلبی و رسیدن به این مورید خود از مسیرهای دشوار کوهستانی بالا رفتند و به جایی عجیب رسیدند و تصمیم گرفتند در این مکان معبدی بنا سازند این معبد کوچه که به نام صخره طلایی مشهور شد، ولی دلیل شهرت این مبعد به این دلیل نبود که بر لبه صخره بنا شده بود بلکه به دلیل وجود قطعه سنگی بزرگ با جنس گرانیت که با ورقه های طلا زینت شده با حالت غیر قابل توصیف در لبه این پرتگاه که بدون هیچ تکیه گاهی ایستاده و تکان نمی خورد شهرت پیدا کرد، این صخره که طلایی رنگ و بزرگ است به باور بوداییان به وسیله فقط یک تار موی فرستاده خود یعنی بودای بزرگ در اینجا محکم ایستاده و تکون نمی خورد و همین باعث شده سالانه تعداد زیادی گردشگر به این مکان دیدنی بیایند.

اینقدر این سنگ جالب بود که یادمان رفت بگوییم این سنگ در کشور میانمار و در استان برمه قرار دارد و به سومین معبد بزرگ بوداییان در جهان بدل شده است اولین معبد بزرگ بودا به نام شوئدگان نام دارد و دومین معبد بزرگ ماهامونی نام دارد.

سنگ طلایی پاگودا
سنگ طلایی پاگودا

خانه مرموز:

این خانه که در سال 1930 در کشور آمریکا در سانتاکروز بنا شده است و به گفته گردشگرانی که به این خانه میروند جاذبه در این خانه برخلاف جاهای دیگر عمل می کند، کسانی که به این مکان رفتند شاید فکر کنند که در مسیر مستقیم ایستاده اند ولی اصلا این جور نیست و به دلیل معماری خاصی که در ساخت این خانه بکار رفته این فقط یک توهم و بازی با ذهن آدم هست که هر چیزی را می بیند باور می کند.

کوه اروگنس:

در کشور ارمنستان یک جاده کوهستانی وجود دارد که با دیدن آن شاید به باورهای خودتونم شک کنید، به گفته گردشگرانی که از این کوهستان و جاده دیدن می کنند شما باید یک مسیر سربالایی و سخت رو بالا بروید و اگر ماشین را در همین نقطه خاموش و خلاص کنید می بینید بر خلاف دید شما و شیب این کوه ماشین نه تنها به پایین نرفت بلکه همراه شما به سمت بالا جرکت می کند و جالب تر اینکه این فقط یک خطای دید است و این کوه اصلا سربالایی نیست بلکه این تصور ذهن شماست.

کوه اروگنس
کوه اروگنس

آبشار برعکس:

همه ما وقتی کلمه آبشار رو که میشنویم در ذهن خود تصویری از افتادن آب از یک سطح بلند به پایین را تجسم می کنیم، ولی باید بگم در رابطه با این آبشار بحث کمی متفاوت است، زیرا نتنها این آب به پایین نمی ریزد بلکه به سمت بالا می رود و به هوا می ریزد. این مکان که در شهر اسلایگو در کشور ایرلند قرار گرفته است به دلیل وزش بادهای شدید که در دامنه این کوه می وزند باعث میشود که آب این آبشار به جای ریختن به پایین به سمت بالا برود و به قول ما ایرانیا وقتی آب سرذبالا بره قورباغه ابو عطا می خوند.

آبشار برعکس
آبشار برعکس

صخره های بریم هام :

در یورکشای در شمال کشور انگلستان یک سری صخره های عجیب وجود دارند، هر یک از این صخره ها به شکل های موجوداتی هستند که برای گردشگرانی که به این نقطه سفر کرده اند بسیار جالب بوده است.

این اشکال که مانند قورباغه و لاکپشت و … هستند، ولی مشهور ترین این صخره ها که لبه ستاره نام داد که یکی از عجیبترین نقاط است این صخره که تعدادی صخره بزرگ تنها در وسط این سنگ ستاره ای قرار گرفته اند برای توریستها بسیار جالب است چون بدون هیچ تکونی و در طول این سالیان محکم در سر جای خود ایستاده و به پایین نریخته. این سنگ با ارتفاه 4.5 متر و وزنی حدوداً 200 تن که با تمام این وزن بر پایه ستاره ای استوار است. دانشمندان بر این باورند که این پدیده با گذر زمانی بالغ بر 18000 سال و بر اثر فرسایش باد و باران و دیگر عوامل طبیعی به این صورت در آمده است.

صخره های بریم هام
صخره های بریم هام
صخره های بریم هام
صخره های بریم هام

کره کریشنا:

در معبد گالیشوا در شهر ماهابالیپورم در هندوستان یک سنگ کاملا غیر طبیعی بر روی سراشیبی بدن هیچ جابجا شدنی استوار بر سر جای خود ایستاده و قصد تکان خوردن ندارد، این سنگ که در حدوده 45 درجه شیب دارد و بر روی سطح شیبدار دیگری قرار گرفته است.

این سنگ که در حدوده 1200 سال در سر جای خود استوار است و هیچ بلای طبیعی نتوانسته آن را تکان بدهد.

البته در سال 1908 فرماندار این منطقه تصمیم به جابجایی این سنگ گرفت که به دلیل خطرناکی و امکان به وجود آوردن حادثه دست به این اقدام زد اما با تلاش و کشیدن 7 فیل و افراد نتوانستند این سنگ را ذره ای از جای خود منحرف کنند، به باور مردم هندوستان وقتی خدای اونا یعنی کریشنا وقتی بچه بوده خیلی کره دوست داشته و یک توپ گنده که از آسمان به زمین آمده و این همان کره کریشنا است که در گذر زمان به صورت صخره ای تبدیل شده است.

کره کریشنا
کره کریشنا

به پایان این مطلب رسیده ایم، امیدوارم که اطلاعات مفید و مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد، آژانس هواپیمایی بهاران با داشتن بیش از 27 سال سابقه و اولین آژانس شبانه روزی ایران در خدمت شما عزیزان و علاقه مندان به سفر و گردشگری می باشد.

شما تنها با یک کلیک می توانید پرواز خود را به هر نقطه از ایران خریداری نمایید و یا با تماس با تلفن 54579 به راحتی و بدون حضور فیزیکی تور، بلیط، ویزا و خدمات CIP را از ما دریافت نمایید.

منتظر دیدار شما در مجموعه بهاران هستیم. ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید.

 

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *