سفری بی کرونا به سنگاپور

درباره جاذبه

با سلام خدمت عزیزان میخواهیم شما را بیشتر در این شرایط خاص و وجود بیماری کرونا با دیدنی های جهان آشنا سازیم در این مقاله شما را به سفری کوتاه به سنگاپور این شهر توریستی و زیبا در آسیا می بریم، پس با ما همراه باشید تا بیشتر این کشور و جاذبه های آن را بشناسیم:

سنگاپور کشوری با جمعیتی در حدوده 2.4 میلیون نفر که در سال 1965 از مالزی استقلال یافت.این کشور که یکی از قطب های جهانگردی و گردشگری در آسیا می باشد یکی از پیشرفته ترین و در عین حال ارزان ترین سیستم های حمل و نقل را در جهان را دارا می باشد. جزیره اصلی آن در جنوب شبه جزیره مالایا قرار گرفته است و سنگاپور درذ حدوده 640 جزیره کوچک و بزرگ را دارا می باشد.

در سنگاپور زبان های زیادی مثل چینی ، مالایی ، تامیل و انگلیسی وجود دارد و شامل نژاد مختلفی از جمله چینی، هندی و مالایی وجود دارد و در عین حال ادیانی مانند بودایی، مسیحی و مسلمان و غیره در این شهر به چشم می خورد.

محله چینی ها:

یکی از جاهای دیدنی که در سنگاپور به چشم می خورد و دارای رنگ های بیشمار و در عین حال دیدنی های بسیاری می باشد محله چینی ها در سنگاپور است. این بازار که در سال 1820 در حین ورود اجناس چینی از شهر Xiamen Fujian احداث گردید، این شهر که در جنوب رودخانه سنگاپور بنا شد و برای مسافرینی که از چین به اینجا می آمدند و اغلب آنها مرد بودن احداث گردید که بعد ها به Telok Ayer معروف گردید.

محله چینی ها در شهر سنگاپور
محله چینی ها در شهر سنگاپور

پارک مرلیون در سنگاپور:

این پارک که یکی دیگر از جاذبه های گردشگری سنگاپور به حساب می آید در آن مجسمه عجیب وجود دارد، مجسمه ای با سر شیر و بدن ماهی.

ماهی در سنگاپور نماد حیات می باشد چرا که در گذشته اغلب افراد این شهر ماهگیر بودند و سر مجسمه که به شکل شیر است نمادی از نام شهر سنگاپور می باشد که به شهر شیر معروف می باشد، شما در شب می توانید در این پارک شاهده نور افشانی های زیبایی باشید و لحظاتی زیبا را در این پارک سپری کنید.

پارک مرلیون در سنگاپور
پارک مرلیون در سنگاپور

حرکت به سنتوزا با تلکابین:

شما می توانید در فراز شهر سنگاپور با تلکابین حرکت نمایید و از دید پرندگان به این شهر زیبا نگاه کنید و نمایی دیگر از بندر سنگاپور را شاهد باشید به سمت سنتوزا بروید، شما در بتو ورود نقاشی هایی که نمایانگر تاریخچه سنگاپور است را مشاهده می نمائید که با موم نقاشی شده است و در گوشه ای دیگر شما می توانید به تماشای جشن نژاد ها بنشینید، در ادامه مسیر خود دنیای زیر آب می رسید که در آن بیش از 6 هزار موجود دریایی را در خود جای داده است را تماشا کنید.

تلکابین شهر سنگاپور
تلکابین شهر سنگاپور

 

دیدنی های سنتوزا در سنگاپور
دیدنی های سنتوزا در سنگاپور
آکواریم آبی در سنتوزا
آکواریم آبی در سنتوزا

پارک دلفین ها در سنتوزا:

همان طور که قبلاً گفته شد در سنتوزا بخش های زیبایی وجود دارد که یکی از این دیدنی ها پارک دلفین ها می باشد، این دلفین ها که از تایلند به اینجا آورده شده اند به دلیل اینکه رنگ پوست دلفین ها به صورتی تمایل پیدا کرده است بیش از حد معروف شده اند، در این پارک 6 دلفین زندگی می کنند در استخری که مشابه زیستگاه آنها طراحی شده است و شما در این سفر می توانید با کمک مربی و آموزش های خاص وارد این استخر دلفین ها شوید و آنها را لمس کنید و به آنها دست بزنید.

استخر دلفین ها در سنتوزا
استخر دلفین ها در سنتوزا

باغ وحش سنگاپور:

بی شک یکی از زیبا ترین باغ وحش های جهان اینجاست، که بیش از 90 هکتار وسعت دارد و شامل بیش از 2 هزار گونه مختلف از حیوانات می باشد که از سراسر دنیا جمع آوری شده اند و به طور طبیعی در اینجا زندگی می کنند و با حفاظ های طبیعی شامل رود ، دریاچه و یا بوته زار از یکدیگر جدا شده اند. شما می توانید در این باغ وحش صبحانه ای لذیذ میل نمایید ولی مراقب باشید زیرا شاید در حین صرف صبحانه اورانگوتان ها نیز به شما ملحق شدند و در این صبحانه شریک شما بشوند.

باغ وحش زیبای سنتوزا
باغ وحش زیبای سنتوزا
باغ وحش زیبای سنتوزا
باغ وحش زیبای سنتوزا

خیابان ارکید و یا ارچاد در سنگاپور:

یک خیابان به طول تقریبی 5 کیلومتر که اطراف آن را درختان فلفل و جوز به صورت طبیعی پوشانده و شما می توانید در این خیابان خرید خود را انجام دهید، در این خیابان لوکس ترین برندها و رستوران ها وجود دارد که چشم هر توریستی را به خود جلب می نماید، برندهایی مانند Tangs ، Wisma Atria ، Centrepoint وجود دارند اگر دیدن مغازه های قدیمی برای شما جالب است بخش هایی از این خیابان به دوره قرن 20 باز می گردد که هنوز دستخوش تغییرات نشده اند مغازه هایی همچون peranakan که در نزدیکی Emerald Hill قرار دارند نمونه ای زیبا از این سبک معماری قرن 20 می باشند.

خیابان ارچاد یا ارکید در سنگاپور
خیابان ارچاد یا ارکید در سنگاپور

 

اسکله کلارک در سنگاپور:

این مکان که شامل مغازه هایی از قرن 19 میلادی را شامل می باشد پر از مغازه های پارچه ابریشم فروشی، لباس ، مبلمان و عتیقه جات می باشد. به نظر من بهتر است شب به این مکان سری بزنید چون در شب این نقطه تبدیل به کارناوالی از رنگ ها و صدا ها و غذاهاست.

در شب این خیابان و اسکله به رستوران ها و بارها و غذاخوری های روباز تبدیل می شود و اگر می خواهید کباب معروف مالزی را بخورید باید سری به Clarke Quay Satay Club بزنید، ناگفته نماند که در این اسکله امکان قایق سواری از اسکله تا دهانه رودخانه سنگاپور وجود دارد.

اسکله کلارک در سنگاپور
اسکله کلارک در سنگاپور

ساحل زیبای سانتوزا:

ساحلی زیبا در فاصله 2.3 کیلومتری از جنوب سنتوزا، این ساحل که به 3 بخش تقسیم می شود بخش اول ویژه خانواده ها می باشد و دارای اماکن تفریحی مانند قایق پدالی و دوچرخه آبی می باشد، به دور از جمعیت و شلوغی  در ساحل Tanjong تخت هایی برای گفتن حمام آفتاب برای شما تعبیه شده است. در ساحل Siloso  بارهایی از تمامی هتل های نزدیک وجود دارد و آماده پذیرایی از شما هستند ناگفته نماند که امکانات این ساحل شامل امکانات حمام، غرفه های اغذیه، اسنک بارها و کیوسک دوچرخه می باشد، اگر به این ساحل می روید توسیه می کنیم که کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.

ساحل زیبای سنتوزا
ساحل زیبای سنتوزا
ساحل زیبای سنتوزا
ساحل زیبای سنتوزا

خوب به پایان سفر بدون کرونای خود به سنگاپور رسیدیم، امیدواریم که این توضیحات مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد. در سفر بعد خود به مالزی می رویم شهری پر از رنگ و نور و دارای غذاهای بسیار خوشمزه با ما همراه باشید در سفر های بدون کرونا به این کره خاکی.

آژانس هواپیمایی بهاران ارائه دهنده خدمات نوین گردشگری و رزرواسیون آنلاین هتل در ایران و جهان. منتظر دیدار شما در مجموعه خود و یا خرید تلفنی با شماره 54579-021 هستیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *