سفری بدون کرونا به عجایب پرو

درباره جاذبه

در ادامه داستان های سفری بدون کرونا به جهان به کشور پرو می رسیم، کشوری با تاریخچه غنی و پر رمز و راز کشوری که زادگاه اینکاها و عجایب بسیار می باشد. 

با ما همراه باشید تا شما را در این سفر بیشتر با این عجایب و دانستنی ها آشنا سازیم. آژانس هواپیمایی بهاران ارائه دهنده خدمات نوین گردشگری و رزرواسیون هتل در ایران 

 

سفری به رازهای کشوری پرو:

کشور پرو، کشوری که قبل ها زادگاه یکی از بزرگترین تمدن هایی بود که بشر به چشم خود دیده، این تمدن که از دل رشته کوه های آند برخواست و با ساختن معابد بسیار در دل کوهستان و ساخت هزاران کیلومتر جاده همگان را به خود وا داشتن و به ناگاه و بدون هیچ دلیلی این حکومت از صحنه روزگار محو شد ولی آثار بسیاری برای دیگران به ارث گذاشت تا آیندگان از دیدن این عجایب بیشتر در فکر فرو بروند، با ما همراه باشید در سفری بدون کرونا به عجایب تاریخی کشور پرو.

پرو با نام رسمی جمهوری پرو (به اسپانیایی: República del Perú) کشوری است در آمریکای جنوبی. پایتخت آن لیما است. این کشور از شمال با اکوادور و کلمبیا، از شرق با برزیل، از جنوب شرقی با بولیوی، از جنوب با شیلی و از غرب با اقیانوس آرام هم‌مرز است. جمعبت پرو ۳۲ میلیون نفر و زبان رسمی این کشور اسپانیایی است. زبان محلی کچوا و برخی دیگر زبان‌های سرخپوستان نیز در حدی رسمیت دارند. واحد پول این کشور سول نام دارد. 5% مردم این کشور بی‌دین و اکثریت بقیه مسیحی هستند. در میان مسیحیان پرو، 76%پیرو مدهب کاتولیک و 14% نیز پروتستان هستند.

پرو گذشته از این که به عنوان مهد امپراتوری اینکا شناخته می‌شود، وطن شمار زیادی از بومیان قارهٔ آمریکا است. از این رو، پرو کشوری است با پشتوانه غنی تاریخی و فرهنگی.

لیما بزرگترین شهر پرو و پایتخت آن در منطقه پست‌بوم بیابانی قرار دارد. این شهر را اسپانیایی‌ها در حدود ۴۰۰ سال پیش بنیاد گذاردند. این شهر هنوز هم منظره اسپانیایی دارد و قدیمی‌ترین دانشگاه بر جدید نیز در این شهر است. نسیم دریا در ساحل، آب و هوای لیما را مطبوع‌تر ساخته‌است. در منطقه پست‌بوم بیابانی پرو بیش از ۵۰ رود جریان دارد و یکی از این رودها از وسط شهر لیما می‌گذرد.

در کشور پرو نه تنها نقره و طلا، بلکه مس و کانی کمیاب وانادیوم استخراج می‌شود.

تا اینجا با بخش کوچکی از اطلاعات عمومی این کشور آشنا شدیم پس به بحث اصلی خود باز می گردیم یعنی عجایب کشور پرو در سفری بدون کرونا:

ماچوپیچو (Machu Picchu):

یک سازه نظامی به جامانده از حکومت اینکا ها که در ارتفاع 2430 بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است، و این سازه به یکی از پر بازدیدترین مناطق باستانی در کشور پرو و همچنین در آمریکای جنوبی می باشد.

این مکان که به معنای کوه قدیمی است دقیقا بر روئیالراس کوهستانی ساخته شده است، یک سازه سنگی زیبا در دل کوه پوشیده شده از سبزه های زیبا که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می نماید.اینکا ها این بنا را در حدوده سال 1450میلادی ساختند و تنها در یک قرزن بعد حجوم اسپانیایی ها آن را ترک کردند. این سازه به دلیل ساخته شدن در ارتفاعات از حجوم و خراب شدن به دست اسپانیایی ها در امان ماند.

این شهر که تا سالیان دراز از همگان پنهان بود نهایتن در سال 1911 توسط یک تاریخ شناس آمریکایی به نام هیرام بینگهام کشف شد. اطراف این شهر را مزارع پلکانی زیبایی احاطه کرده است که اغلب در آن ذرت و غلات و سیب زمینی کشت می شود.

اگربرای تان جالب باشد این بنا در حدوده 32.5 هکتار وسعت دارد و بخش هایی از آن بازسازی شده تا درک بهتری را به توریست ها بدهد و بخش هایی از این با سنگ های بزرگی به اندازه بیش از 50 تن ساخته شده است که حمل این اجسام در حال حاضر خود یک راز برای تاریخ شناسان می باشد، ماچوپیچو علاوه ثبت در آثار ملی یونسکو یکی از عجایب هفتگانه جهان نیز می باشد.

ماچوپیچو یکی عجایب هفتگانه در پرو
ماچوپیچو یکی عجایب هفتگانه در پرو

 

مورای و راز پنهان در آن:

مورای یکی دیگر از آن عجایبی است که در کشور پرو قرار  دارد این سازه بزرگ که در کیلومتری کوزکو قرار گرفته شده است، مورای که به صورت پله کانی و دایره ای از تراس هایی تشکیل شده که به صورت دایره ای مارپیچ می باشد و به شکل آمفی تئاتر های دوران روم باستان بی شباهت نیست. بزرگترین این تراس ها که در مرکز واقع شده است و تا عمق  متری در دل زمین فرو رفته است.

در کنار این تراس ها پله های وجود دارد که مردم از آنها بالا می روند و سطح این تراس ها را سبزه پوشانده شده است، عقیده تاریخ شناسان بر این است که از این تراس ها به عنوان تحقیقات کشاورزی استفاده می شد.

مورای و راز پنهان در آن
مورای و راز پنهان در آن

خطوط نازکا راز بزرگ آن:

در کشور پرو صحرای وسیعی وجود دارد که در دل آن نقوشی از حیوانات مانند: مرغ مگس خوار، میمون، حشرات و انسان با سنگ به اندازه چندین متر تا چندصد متر به وسیله سنگ های کنارهم قرار گرفته کشیده شده است که تنها از آسمان قابل مشاهده می باشد که این خطوط سالیان دراز است که راز آن بر همگان نهان می باشد و یکی از دلایل مهم وجود موجودات فضایی می باشد. وسعت این خطوط به  کیلومتر مربع می رسد و جالب است بدانید که سالانه تعداد زیادی گردشگر از این خطوط  مساله بازدید می کنند.

خطوط نازکا در کشور پرو
خطوط نازکا در کشور پرو
خطوط نازکا در کشور پرو
خطوط نازکا در کشور پرو

شهر خشتی چان چان:

قبل از سقوط اینکاها در پرو یک تمدن قدیمی تر در اینجا وجود داشت که به نام چیماو شناخته میشد و پایتخت آن شهر چان چان بود، این شهر که در حدوده 850 سال بعد از میلاد مسیح ساخته شده بود تا قبل از تسخیر توسط اینکا ها در سال 1470 بزرگترین شهر به حساب آمد، سازه اصلی این شهر را خشت خام و آجر تشکیل می دهد و با نقوش برجسته ای به سبکه عربی میزن شده بود. این شهر که بزرگترین شهر خشتی جهان به شمار می رود در حدوده 60 هزار نفر جمعیت در آن دوران داشته.

این شهر که از 9 ارگ بزرگ تشکیل شده که ارتفاع دیوارهای اطراف آن از 9 الی 18 متر طول داشته و در داخل هر ارگ بخش هایی همچون انبار، فضای باز، اقامتگاه و محل انجام مراسم عزاداری وجود داشته است. این شهر در حدوده 20 کیلومتر مربع وسعت داشته و تخمین زده میشد حدوده 6 کیلومتری اطراف آن زندگی در جریان بوده است این شهر که در دوران خود بزرگترین شهر قاره آمریکا در آن دوران و بزرگترین شهر خشتی جهان به حساب می آمد در سال 1470 پس از اشغال توسط اینکا ها سقوط کرد و حکومت چیماو نیز فروپاشید.

بزرگترین شهر خشتی جهان در پرو
بزرگترین شهر خشتی جهان در پرو
بزرگترین شهر خشتی جهان در پرو
بزرگترین شهر خشتی جهان در پرو

رودخانه مرگ و راز گرمای آن:

در دل جنگل های پر باران آمازون در قلب پرو رودخانه ای عجیب به طول 4 مایل وجود دارد که با هر رودخانه ای که شما دیده اید فرق دارد این رودخانه آبی داغ و نزدیک به نقطه جوش دارد، نکته عجیب در مورد این رودخانه این است که به وسیله هیچ نقطه زمین گرمایی آب آن به جوش نیامده است و نزدیکترین نقطه زمین گرمایی به این رودخانه در حدوده 700 کیلومتر از این رودخانه فاصله دارد. این رودخانه به عنوان اصلی ترین و جالب ترین رودخانه های جوشان یا مرگ در پرو که 3 تا می باشند به شمار می رود، اولین رودخانه جوشان که رودخانه نمکی نیز شهرت دارد از جریان آب گرم شور تشکیل شده است، دومین رودخانه جوشان که جریان آب گرم شیرین است که هر دو این رودخانه ها از رودخانه اصلی کوچکتر می باشند.

این رودخانه در مسیر حرکت خود دیدنی های بسیاری را می سازد و زیباترین این ها آبشاری به طول 20 فوت می باشد که آب داغ آن به داخل حوضچه آب گرم میریزد، سرچشمه این رودخانه از چشمه های آب جوشان تشکیل شده است، به گردشگران که اهل دیدن هستند توصیه می کنیم هرگز در داخل این رودخانه شنا نکنند چون در برخی نقاط آن قدر آب داغ است که هر موجود زنده ای که در داخل آن بیوفتد در چند دقیقه پخته می شود.

رودخانه جوشان در کشور پرو
رودخانه جوشان در کشور پرو
رودخانه جوشان در کشور پرو
رودخانه جوشان در کشور پرو

 

هتل ترسناک اسکای لج پرو:

اگر اهل ماجراجویی و کوهنوردی هستید به شما توصیه می شود سری به این هتل بزنید، هتلی که اتاق های آن به صورت کابین در ارتفاع 400 متری از سطح زمین قرار گرفته است و منظره ای زیبا از کوه آند را به شما نمایش می دهد. راه رسسیدن به اتاق های این هتل راحت نیست و شما یا باید 400 متر کوهنوردی کنید و یا از زیپ لاین موجود استفاده نمایید. این اتاق که به کوه چسبیده است به شما نمایی زیبا از دره زیر پای تان و ستارگان بالای سر و دید اطراف زیبای کوه آند را به نمایش می گذارد، در هر اتاق یک آشپزخانه یک دستشویی و یک اتاق خواب با تخت پنبه ای تعبیه شده است و شما می تواند برای صرف شام به بالای کابین بروید. این هتل تنها دارای 3 کابین و یک رستوران می باشد که در کل پذیرای 8 میهمان می باشد پس باید خوش شانس باشید تا یک اتاق خالی در این هتل پیدا کنید.

هتل اسکای لج در کشور پرو
هتل اسکای لج در کشور پرو
هتل اسکای لج در کشور پرو
هتل اسکای لج در کشور پرو

به پایان سفری بدون کرونا به این کشور زیبا با عجایب تاریخی رسیده ایم، امیدواریم که این مطلب مورد پسند شما قرار گرفته باشد.

با ما همراه باشید تا بیشتر شما را با این عجایب گردشگری آشنا سازیم.

آژانس هواپیمایی بهاران ارائه دهنده خدمات نوین گردشگری و تور در ایران خدمت رسان شما عزیزان محترم می باشد.

کافیست برای خرید آنلاین بلیط خود سری به سایت ما بزنید و یا با شماره 54579-021  تماس حاصل فرمائید تا در کوتاه ترین زمان ممکنه بلیط خود را تهیه کرده باشید.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *