مالدیو (آسیا)

درباره کشور

دانستنی های مالدیو:

مالدیو یا جمهوری مالدیو کشوری در اقیانوس هند که در جنوب غربی هندوستان قرار دارد، پایتخت این کشور شهر ماله است. این کشور در حدوده 425.000 نفر جمعیت در خود جای داده است و واحد پولی این کشور روفیه مالدیو است.

با ما همراه باشید تا شما را با دیدنی های این کشور زیبا با ساحل آبی بیشتر آشنا سازیم، آژانس بهاران ارائه دهنده خدمات فروش بلیط سیستمی و چارتری و برگذار کننده تورهای ایرانگردی و جهانگردی در ایران خدمت رسان شما عزیزان می باشد.

چیزهای جالب در مورد مالدیو:

مالدیو کشوری که از نظر پهنا در حدوده 298 کیلومتر مربع وسعت دارد و این کشور یکی از پایینترین کشور در جهان از نظر ارتفاع را به خود اختصاص داده، ارتفاع پایین این کشور در برخی نقاط به 1.5 متر از سطح دریا می رسدو بلند ترین ارتفاع این کشور از سطح دریا کمی بیش از 2.3 متر از سطح دریاست.

دانستنی های پرچم مالدیو:

یک نکته جالب در مورد این کشور این است که یک نشست رسمی از جلسات کابینه در کشور مالدیو در زیر آب برگذار شد که این نوعی نماد اعتراضی به گرمایش زمین و خطرذ زیر آب رفتن این کشور است، در حدوده 99 درصد کشور مالدیو را آب تشکیل داده و اگر نگاهی به پرچم این کشور بیندازیم با کمی تفکر پی می بریم تمامی عناصر و نماد های متشکل در این پرچم برگرفته از نکته ای مهم است.

در پرچم مالدیو ماه نماد اسلام است و رنگ سبز نشانه نخل های سبز و زیبا در این کشور را نمایش می دهد و رنگ قرمز نماد خون ها و رشادت هایی است که در راه این کشور ریخته شده است.

دانستنی های کشور مالدیو
دانستنی های کشور مالدیو

همان طور که گفته شد ماه نماد اسلام است پس کشور مالدیو مسلمان نشین می باشد و یک نکته جالب در مورد مالدیو این است که این کشور کوچکترین کشور مسلمان در جهان را به خود اختصاص داده است.

مالدیو را می توان به کشور جزیره های مرجانی فراوان یاد کرد در این کشور در حدوده 1200جزیره مرجانی وجود دارد که فقط 200 تا از این جزایر قابل سکونت می باشند،پس می توان به علاقه مندان جهانگردی گفت می توانید با اجاره یک قایق به راحتی به این جزیره ها بروید و مانند دزدان دریایی از شگفتی های پنهان این جزیره ها پرده بردارید.

داستان نام گذاری مالدیو:

مالدیو از برخی جهات هنوز اسرار ناگفته بسیاری در خود دارد از وقتی که این کشور مستعمره هندوستان بود تا وقتی به وسیله یک شاهزاده هندو نام گذاری شد تمام رازهای بسیاری هست که برخی هنوز جوابی ندارد، این جزیره یا بهتر بگیم کشور توسط یک شاهزاده هندو که به این مکان تبعید شده بود با نام Sri Soorudasaruna Adeetiya  که پسر شاه کالینکا بود تاسیس شد، اما این جزایر یا کشور خیلی قبل تر وجود داشته و اعتقاد بر این است که این کشور در سال 265 قبل از میلاد مستعمره هندوستان بوده است.

مالدیو درست است که کشوری مسلمان نشین است ولی برای توریست ها جای بسیار راحتی است که می توانند در این کشور مشروبات الکلی مصرف کنند البته این نوع نوشیدنی ها فقط در هتل ها وجود دارد و از این رو یک مقصد توریستی عالی برای تمام مردم جهان می باشد.

یکی از جاهای دیدنی در این کشور یک مسجد قدیمی است که بنای آن از سنگ های مرجانی است و در سال 1965 ساخته شد و به نام مسجد جامع ماله مشهور است و یک جای دیدنی در این شهر به حساب می آید،این بنا در سال 2008 در ثبت میراث یونسکو رسید.

دانستنی های کشور مالدیو

در این شهر شما می توانید از غذاهای دریایی متنوعی که با میوه نارگیل طپخ می شوند می توانید استفاده نمایید، درخت بومی کشور مالدیو نارگیل است که این درخت می تواند تا طول 30 متر ارتفاع را به خود بگیرد و تا سن 100 سالگی نیز سن این درختان می رسد، اگر بخواهیم به دیگر چیزهای بومی کشورمالدیو اشاره کنیم می توانیم به گل بومی و ماهی بومی این جزایر نیز اشاره کنیم، گل بومی مالدیو با نام رز صورتی است و ماهی بومی این جزایر تون زرد بال یا گیدر می توان اشاره نمود.

اقتصاد اصلی این کشور بر اساس کشاورزی، ماهیگیری و صنعت توریست پایه گذاری شده است. در این کشور چیزهای مثل ذرت و نارگیل به خاطر کشت زیاد آن ارزان است و سیب زمینی شیرین نیز در این کشور کشت می شود. در این کشور صنعت کشتی سازی بسیار پر رونق می باشد. یک نکته جالب در مورد طرح پول این کشور این است که در گذشته نوعی صدف به نام سپید مهره که به فراوانی در این جزایر یافت می شود را به عنوان پول انتخاب کرده بودند از این رو طرح این صدف بر روی پول ملی مالدیو بسیار جالب است و خود یک داستانی جالب برای توریست ها می باشد.

دانستنی های کشور مالدیو

به انتهای سفر خود به این کشور با جزاری زیبا و آب های آرام رسیدیم چنانچه قصد سفر به این کشور را دارید کافیست به شماره 54579-021 تماس بگیرید و با کارشناسان ما جهت دریافت بلیط و رزرو هتل مشورت نمایید.

ب.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *