گوانجو

درباره شهر

شهر گوانجو

گوانجو شهر گوانجو چین شهری است با قدمت بیش از 2800 سال. افسانه های فراوانی در مورد شهر گوانجو چین رواج دارد. یکی از این افسانه ها (شهر بز) است و بر طبق آن 15 الهه سوار بر بز اولین دانه های گیاهی را به شهر گوانجو چین آورده اند. شهر گوانجو چین همچنین به نام ((شهر پنج بز شهرت دارد که نام شهر گوانجو چین از آن گرفته شده است. در طی دورانهای مختلف امپراطوری های مختلفی در شهر گوانجو چین ظهور و سقوط نموده اند اما همگی آنها از این بندر مهم به عنوان یکی از مسیرهای مهم تجاری دریایی استفاده می نموده اند. که این امر نشان دهنده قابلیت های تجاری و اقتصادی شهر گوانجو چین است. شهر گوانجو چین از سال 1970 رشد و شکوفایی اقتصادی خود را آغاز نموده و اکنون یکی از قطب های اقتصادی چین و جهان است. در شهر گوانجو چین علاوه بر نمادهای هنری باستانی بناهای یادبودی از دوران انقلابی و گذشته دمکراتیک شهر گوانجو چین نیز به چشم می خورد.

Image result for ‫گوانجو‬‎

اقتصاد شهر گوانجو چین:

شهر گوانجو چین مرکز اقتصاد چین است که در کنار رودخانه مروارید و در قلب مناطق تجاری و بازرگانی آن قرار دارد. طبق آمار سال 2006 میلادی سرانه شهر گوانجو چین به بیش از 600 میلیارد یوان چین (حدود 8/76 میلیارد دلار آمریکا) رسید. این سرانه بیشترین سرانه را در بین 659 شهر چین به خود اختصاص داده است. نمایشگاه واردات و صادرات شهر گوانگجو چین که امروزه به نمایشگاه کانتون (نام قدیم شهر گوانگجو چین) معروف است مهم ترین رویداد شهر گوانجو چین و مهمترین اتفاق در چین و بزرگترین نمایشگاه در سراسر جهان است. این نمایشگاه که از سال 1957 هر سال دو بار (بهار و پاییز) برگزار می گردد توانسته است جای خود را در تاریخ چین بگونه ای ایفا کند که همه از آن به عنوان پل تجاری بین پکن و جهان نام می برند.

جاذبه های توریستی شهر گوانجو چین :

یکی از جاذبه های توریستی شهر گوانجو چین که هر توریستی را به سمت شهر گوانجو چین می کشاند، مراکز خرید شهر گوانجو چین است. شهر گوانجو چین به دلیل فعالیتهای گسترده اقتصادی ، مناسب بودن مکان جغرافیایی ، داشتن مناطق مختلف برای خرید و همچنین داشتن بازار های محلی به یکی از بهترین شهرها برای خرید تبدیل شده است.به طوریکه شهر گوانجو چین به “بهشت خریداران” تبدیل شده است.

Image result for ‫گوانجو‬‎

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *