باکو

درباره شهر

دانستنی های عروس قفقاز

باکو پایتخت کشور آذربایجان و یکی از مهمترین معروفترین شهر ها در خاورمیانه می باشد که به عروس قفقاز شهرت دارد این شهر که نفت خیز است و دارای بزرگترین بند در کشور آذربایجان نیز می باشد یکی از مهمترین مقاصد سفرهای آسیایی در بین ایرانیان می باشد.

شهر باکو که در ساحل غربی دریا خزر قرار گرفته است، مساحت شهر باکو در حدوده 285 کیلومتر مربع می باشد و جمعیت آن چیزی بیش از 2.400.000 میلون نفر را در خود جای داده.

زبان مردم کشور آذربایجان آذری است ولی در مدت سال ها به تأثیر از کشورهای همسایه ایران و روسیه این دو زبان نیز در این کشور رواج پیدا کرده است.

اطلاعاتی که در سفر به باکو نیاز دارین:

زبان رسمی: ترکی آذری

واحد پول آذربایجان: منات ( هر منات در حدوده 2800 تا 3000 تومان می باشد)

برق شهری در آذربایجان: 230 والت

پیش شماره کشور آذربایجان: +994

شماره های ضروری:

پلیس: 102

آتش نشانی: 101

آمبولانس: 103

بهترین زمان سفر به شهر باکو عروس قفقاز:

این کشور به لحاظ آب و هوایی بسیار شبیه به ایران است، دارای زمستان هایی سرد و تابستان های گرم، در کشور آذربایجان به دلیل برگذاری مراسم عید نوروز به نظر ما بهترین زمان سفر می تواند در عید باشد که هم حال و هوای نوروز را حس می کنید و هم از آب و هوای مطلوبی استفاده می نمایید. شما به راحتی با مراجعه به دفتر ما و یا تلفنی می توانید تور خود را تهیه نمایید و از سفرتان لذت ببرید.

هزینه اقامت در شهر عروس قفقاز:

در شهر باکو هتل های بسیاری وجود دارد و شما می توانید به راحتی انتخاب نمایید ولی توصیه می کنیم هتلی برای اقامت انتخاب نمایید که به مرکز شهر نزدیک باشد زیرا هرچه اتزاین مرکز دور باشید هزینه تاکسی شما برای رفتن به مرکز شهر بالا خواهد رفت، می توانید در ادامه این مطلب به هتل هایی که ما معرفی می کنیم توجه نمایید.

هتل چهارفصل باکو (Four Seasons Hotel Baku):

این هتل که در رده هتل های 5 ستاره و بسیار خوبی قرار دارد، دارای امکانتاتی هم چون: صبحانه، استخر، رستوران با منو  بین المللی، اینترنت رایگان است و مکانی راحت و نزدیک به مرکز شهر باکو می باشد.

هتل هیلتون باکو (Hilton Baku):

این هتل که با رده 5 ستاره در بین هتل ها قرار دارد یکی از معروفترین هتل ها در شهر باکو  می باشد و بسیار به مرکز شهر نزدیک است و دارای کلیه امکانتا تفریحی و رفاهی برای مسافرین خود را دارد.

هتل ماریوت (JW Marriott Absheron Baku Hotel):

این هتل نیز کیک از هتل های 5 ستاره و تاپ در شهر باکو است در این هتل مکان هایی همچون سالن کنفرانس و سالن ویژه مراسم عروسی نیز وجود دارد و دارای کلیه امکانات رفاهی در این هتل وجود دارد.

هزینه خورد و خوراک در شهر باکو:

در این شهر هتل ها و رستوران های متنوعی وجود دارد شما برای صرف یک وعده غذا حداقل باید 10 منات را پرداخت نمایید، این هزینه در رستوران های متوسط به حدوده 40 منات خواهد رسید و چنانچه قصد دارید که هزینه کمتری بدهید از غذاهای خیابانی نیز می توانید استفاده نمایید.

هزینه حمل و نقل در شهر باکو عروس قفقاز:

شهر باکو دارای سیستم حمل و نقلی به مانند شهر تهران می باشد دارای مترو، اتوبوس، تاکسی و دوچرخه است، هزینه تهیه بلیط یک سفره مترو در شهر باکو 0.20 منات است و هزینه بلیط ماهانه 13.50 منات می باشد. در شهر باکو هزینه هر لیتر بنزین  0.86 منات است.

دیدنی های عروس قفقاز:

کاخ شیروانشاه:

این کاخ که در شیروان در قفقاز قرار دارد در دوره حکومت عباسیان ساخته شده است، این کاخ که در سال 2000  به ثبت جهانی یونسکو رسید.

برج های شعله :

این برج ها که به مانند شعله های آتش طراحی شده است در حدوده 140 تا 190 متر ارتفاع دارند و در شب با لامپ های کوچک نورانی می شود در وسط این 3 برج مکان تفریحی برای توریست ها فراهم آمده است.

قلعه دختر:

این قلعه که از آثار دوران ساسانیان می باشد در حدوده قرن 5 تا 6 میلادی بنا شد، این بنا که در بین مردم آذربایجان از اهمیت ویژه ای برخوردار است اکنون مکان برگذاری برخی از فستیوال ها می باشد و از این قلعه در افسانه های کهن آذربایجان بسیار یاد شده است. این قلعه در سال 2000 به ثبت یونسکو رسید.

شهر قدیم باکو:

این قلعه یا بهتر بگوییم ارگ در حدوده قرن 11 میلادی شروع به ساخت آن شد و تا قرن 19 میلادی همچنان ادامه داشت شما به راحتی می توانید رایگان در این ارگ قدم بزنید و شاهد دوران های تاریخی پارینه سنگی، ساسانی، زرتشتیان، ایرانیان، عرب ها، عثمانی و غیره را نذاره گر باشد، باید بگوییم که قلعه دختر نیز در این ارگ قرار گرفته است.

به پایان سفر خود در این شهر رسیدیم، باکو مکان های دیدنی بسیار دارد که زبان از وصف آن عاجز است، بهتر است اگر قصد سفر دارید با ما تماس بگیرید و تمامی کارهای گرفتن ویزا، پرواز و هتل خود را به ما بسپارید و همچنین از جوایز ما نیز بهره مند شوید. منتظر دیدار شما در آژانس بهاران هستیم. تلفن تماس با ما 021.54579 می باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *